20.11 - 09:00
24.11 - 16:00

Dohkkehuvvon čoahkkinplána vuođul doallá Sámediggi lávdegoddečoahkkimiid skábmamánu 20. – 24. b. 2017.

Lávdegoddečoahkkimat álget maŋŋebárgga skábmamánu 21. b. dii 09.00 ja loahpahuvvojit bearjadaga skábmamánu 24. b. dii. 12.00 rádjái. Vuossárga skábmamánu 20. b. lea várrejuvvon joavkočoahkkimiidda.

Áššelistu Plána- ja finánsalávdegoddi:

Ášši 54/17 Sámedikki 2018 bušeahtta
Áššemeannudeaddji: Runar Myrnes Balto (NSR)
Suoivvanáššemeannudeaddji: Ronny Willhemsen (BB)

Ášši 56/17 Sámedikki lávdegodde- ja dievasčoahkkimat 2018 čoahkkinplána - ođasmahttin
Áššemeannudeaddji: Lars Fillip Paulsen (O)
Suoivvanáššemeannudeaddji: Nancy Porsanger (GB)

Ášši 59/17 Sámedikki 2019 bušeahttadárbu
Áššemeannudeaddji: Klemet Erland Hætta (NSR)
Suoivvanáššemeannudeaddji: Toril Bakken Kåven (Nord)

Áššelistu Bajásšaddan-, fuolahus- ja oahppolávdegoddi:

Ášši 51/17 2018 Dáiddáršiehtadus
Áššemeannudeaddji: Kjellrun Wilhelmsen (Nord)
Suoivvanáššemeannudeaddji: Piera Heaika Muotka (NSR)

Ášši 52/17 Suohkankategoriijat – Sámi giellaguovllut
Áššemeannudeaddji: Ellinor Marita Jåma (ÅaSG)
Suoivvanáššemeannudeaddji: Jørn Are Gaski (BB)

Áššelistu Ealáhus- ja kulturlávdegoddi:

Ášši 50/17 Sámedikki cealkámuš boazodoallošiehtadussii 2018-2019
Áššemeannudeaddji: Arild Pettersen Inga (BB)                  
Suoivvanáššemeannudeaddji: Mathis Nilsen Eira (NSR)

Ášši 53/17 Jagi 2018 duodjeealáhusšiehtadusa dohkkeheapmi
Áššemeannudeaddji: Sandra Márjá West (NSR)
Suoivvanáššemeannudeaddji: John Kappfjell (BB)

Ášši 55/17 Ealáhusovddideapmi mearrasámi servodagain
Áššemeannudeaddji: Sandra Andersen Eira (NSR)            
Suoivvanáššemeannudeaddji: Inger Eline Eriksen Fjellgren (Árja)

Válgalávdegoddi:

Ášši 57/17 Miellahtuid válljen Finnmárkkuopmodaga stivrii ja bearráigeahccanlávdegoddái

Ášši 58/17 Miellahtuid ja várrelahtuid nammadeapmi Sámedikki doarjjaáššiid váiddalávdegoddái 2018 - 2021

Vuossárgga skábmamánu 20. b.
09.00 – Joavkočoahkkimat
12.00 – Borranboddu
12.00 – 13.00. Lunša (Scandic)

Maŋŋebárgga skábmamánu 21. b.
09.00 – 12.00 Poitihkkárportála oahpaheapmi
12.00 – 15.00 Borranboddu ja joavkočoahkkimat
12.00 – 13.00. Lunša (Scandic)
15.00 – 17.00 Lávdegoddečoahkkimat
17.00 → Joavkočoahkkimat
17.00 – 17.30 Káffeboddu

Gaskavahku skábmamánu 22. b.
09.00 – 10.00 Lávdegoddečoahkkimat
10.00 – 11.00 Káffeboddu ja joavkočoahkkimat
12.00 – 15.00 Borranboddu ja joavkočoahkkimat
12.00 – 13.00. Lunša (Scandic)
15.00 – 17.00 Lávdegoddečoahkkimat
17.00 → Joavkočoahkkimat
17.00 – 17.30 Káffeboddu

Duorastaga skábmamánu 23. b.
09.00 – 10.00 Lávdegoddečoahkkimat
10.00 – 11.00 Káffeboddu ja joavkočoahkkimat
11.00 – 12.00 Lávdegoddečoahkkimat
12.00 – 15.00 Borranboddu ja joavkočoahkkimat
12.00 – 13.00. Lunša (Scandic)
15.00 – 17.00 Lávdegoddečoahkkimat
17.00 → Joavkočoahkkimat
17.00 – 17.30 Káffeboddu

Bearjadaga skábmamánu 24. b.
09.00 – 10.00 Lávdegoddečoahkkimat
10.00 – 10.30 Káffeboddu
10.30 – 12.00 Lávdegoddečoahkkimat
12.00 – 13.00. Lunša (Scandic)
14.30 Busse vuolgá Levdnjii 

Gávdnet go dan maid ohcet?

Hva lette du etter? Din tilbakemelding hjelper oss ålage bedre nettsider.

Takk for din tilbakemelding!